AS Someșul Cășeiu, campioana Zonei Dej – FOTBAL, Liga a V-a – FOTO/VIDEO

Viile Dejului - Somesul Caseiu (91)

AS Someșul Cășeiu este noua campioană a Zonei Dej în cadrul Campionatului Județean (Liga a V-a), după ce a învins în ultima etapă, în deplasare, formația AS Viile Dejului cu 2-1.

Înaintea ultimei etape, cele două formații erau despărțite de 2 puncte, fotbaliștii din Cășeiu având 56 de puncte, iar cei din Viile Dejului 54. Ultima etapă a campionatului a reprezentat și meciul decisiv pentru stabilirea campioanei, un meci cu titlul pe masă disputat azi, de la ora 14, pe terenul de fotbal din Viile Dejului.

AS Someșul Cășeiu avea nevoie doar de un egal pe terenul rivalei de la Viile pentru a câștiga titlul de campioană, însă oaspeții au reușit chiar să câștige la capătul unui meci extrem de disputat. Mihai Popa a deschis scorul pentru Cășeiu, din penalty, în prima repriză. Cristian Sălătioan a reușit să puncteze și el pentru Viile Dejului, astfel că la pauză era egalitate, scor 1-1. Cășeiul a dat lovitura cu câteva minute înainte de fluierul de final, Laurențiu Farcaș reușind un gol superb, din foarfecă. La finalul celor 90 de minute de joc, Viile Dejului s-a recunoscut învinsă (1-2), în timp ce în cealaltă tabără a început sărbătorirea titlului cu șampanie.

AS Someșul Cășeiu este noua campioană a Zonei Dej în cadrul Campionatului Județean – Liga a V-a.

Click AICI pentru a vedea IMAGINI FOTO de la meciul de fotbal care a decis noua campioană.