Astăzi se joacă Celtic Glasgow – CFR Cluj, în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor! Ora meciului

Celtic Glasgow şi CFR Cluj se vor înfrunta, marţi, începând cu ora 21:45, în a doua manşă a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor, scrie Mediafax.

Primul meci a fost încheiat cu o remiză, scor 1-1. Pentru CFR Cluj, a marcat Mario Rondon, în minutul 28, iar, pentru Celtic, a înscris James Forrest, în minutul 37.

Suntem încrezători. Trebuie să nu ne speriem. Una peste alta, să facem meciul vieţii. Şi, în momentele cheie, să avem puţin noroc. La Cluj-Napoca n-am avut, poate avem acum. Trebuie să jucăm fotbal şi să producem miracolul. Voi spuneţi că şansele sunt egale, dar nu e aşa. Ei au fotbalişti de milioane. Sper să compensăm cu inteligenţă şi să nu avem probleme cu arbitrul. Am înţeles că e avocat. Trebuie să fie corect”, a spus Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, la conferinţa de presă.

Echipe probabile:

• Celtic Glasgow: Bain – Bolingoli, Ajer, Simunovic, Abd Elhamed – McGregor, Christie, Brown, Forrest – Morgan, Edouard
  • CFR Cluj: Arlauskis – Camora, Burcă, Vincius, Susic -Djokovic, Bordeianu, Luis Aurelio, Deac – Omrani, Rondon

Dacă va învinge Celtic Glasgow, echipa lui Dan Petrescu va înfrunta, în play-off, pe Slavia Praga.