Conectează-te cu noi

Sport

FC Unirea Dej merge la Zalău în prima etapă a noului sezon + CALENDARUL Ligii a III-a

Publicat acum

pe

loading...

Echipa de fotbal Unirea Dej va întâlni, în deplasare, formația SCM Zalău, în prima etapă a noului sezon competițional.

Astăzi, 12 august, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, Federația Română de Fotbal (FRF) a organizat tragerea la sorţi pentru stabilirea calendarului competiţional al ediţiei 2019-2020 a Ligii a III-a.

Calendarul campionatului Seriei a V-a a Ligii 3, ediţia 2019-2020:

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 – 24 august 2019

SCM Zalău – Unirea Dej 
Viitorul Şelimbăr – Unirea 1924 Alba Iulia
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Sănătatea Cluj
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc
CS Sânmartin – Luceafărul Oradea
CFR Cluj 2 – Industria Galda
Sticla Arieşul Turda – Minaur Baia Mare
ACS Fotbal Comuna Recea – Metalurgistul Cugir

Etapa a 2-a – 31 august 2019

Unirea Dej – Metalurgistul Cugir
Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
Industria Galda – Sticla Arieşul Turda
Luceafărul Oradea – CFR Cluj 2
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Sânmartin
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Unu Fotbal Club Gloria
SCM Zalău – Viitorul Şelimbăr

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

Viitorul Şelimbăr – Unirea Dej
ACS Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău
Avântul Reghin – Unirea 1924 Alba Iulia
CS Sânmartin – Sănătatea Cluj
CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc
Sticla Arieşul Turda – Luceafărul Oradea
ACS Fotbal Comuna Recea – Industria Galda
Metalurgistul Cugir – Minaur Baia Mare

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

Unirea Dej – Minaur Baia Mare
Industria Galda – Metalurgistul Cugir
Luceafărul Oradea – ACS Fotbal Comuna Recea
AFC Odorheiu Secuiesc – Sticla Arieşul Turda
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2
Unirea 1924 Alba Iulia – CS Sânmartin
SCM Zalău – Avântul Reghin
Viitorul Şelimbăr – ACS Unu Fotbal Club Gloria

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

ACS Unu Fotbal Club Gloria – Unirea Dej
Avântul Reghin – Viitorul Şelimbăr
CS Sânmartin – SCM Zalău
CFR Cluj 2 – Unirea 1924 Alba Iulia
Sticla Arieşul Turda – Sănătatea Cluj
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc
Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea
Minaur Baia Mare – Industria Galda

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

Unirea Dej – Industria Galda
Luceafărul Oradea – Minaur Baia Mare
AFC Odorheiu Secuiesc – Metalurgistul Cugir
Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea
Unirea 1924 Alba Iulia – Sticla Arieşul Turda
SCM Zalău – CFR Cluj 2
Viitorul Şelimbăr – CS Sânmartin
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Avântul Reghin

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

Avântul Reghin – Unirea Dej
CS Sânmartin – ACS Unu Fotbal Club Gloria
CFR Cluj 2 – Viitorul Şelimbăr
Sticla Arieşul Turda – SCM Zalău
ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea 1924 Alba Iulia
Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
Minaur Baia Mare – AFC Odorheiu Secuiesc
Industria Galda – Luceafărul Oradea

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

Unirea Dej – Luceafărul Oradea
AFC Odorheiu Secuiesc – Industria Galda
Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare
Unirea 1924 Alba Iulia – Metalurgistul Cugir
SCM Zalău – ACS Fotbal Comuna Recea
Viitorul Şelimbăr – Sticla Arieşul Turda
ACS Unu Fotbal Club Gloria – CFR Cluj 2
Avântul Reghin – CS Sânmartin

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

CS Sânmartin – Unirea Dej
CFR Cluj 2 – Avântul Reghin
Sticla Arieşul Turda – ACS Unu Fotbal Club Gloria
ACS Fotbal Comuna Recea – Viitorul Şelimbăr
Metalurgistul Cugir – SCM Zalău
Minaur Baia Mare – Unirea 1924 Alba Iulia
Industria Galda – Sănătatea Cluj
Luceafărul Oradea – AFC Odorheiu Secuiesc

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

Unirea Dej – AFC Odorheiu Secuiesc
Sănătatea Cluj – Luceafărul Oradea
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda
SCM Zalău – Minaur Baia Mare
Viitorul Şelimbăr – Metalurgistul Cugir
ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS Fotbal Comuna Recea
Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda
CS Sânmartin – CFR Cluj 2

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

CFR Cluj 2 – Unirea Dej
Sticla Arieşul Turda – CS Sânmartin
ACS Fotbal Comuna Recea – Avântul Reghin
Metalurgistul Cugir – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Minaur Baia Mare – Viitorul Şelimbăr
Industria Galda – SCM Zalău
Luceafărul Oradea – Unirea 1924 Alba Iulia
AFC Odorheiu Secuiesc – Sănătatea Cluj

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

Unirea Dej – Sănătatea Cluj
Unirea 1924 Alba Iulia – AFC Odorheiu Secuiesc
SCM Zalău – Luceafărul Oradea
Viitorul Şelimbăr – Industria Galda
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Minaur Baia Mare
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir
CS Sânmartin – ACS Fotbal Comuna Recea
CFR Cluj 2 – Sticla Arieşul Turda

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Sticla Arieşul Turda – Unirea Dej
ACS Fotbal Comuna Recea – CFR Cluj 2
Metalurgistul Cugir – CS Sânmartin
Minaur Baia Mare – Avântul Reghin
Industria Galda – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Luceafărul Oradea – Viitorul Şelimbăr
AFC Odorheiu Secuiesc – SCM Zalău
Sănătatea Cluj – Unirea 1924 Alba Iulia

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

Unirea Dej – Unirea 1924 Alba Iulia
SCM Zalău – Sănătatea Cluj
Viitorul Şelimbăr – AFC Odorheiu Secuiesc
ACS Unu Fotbal Club Gloria – Luceafărul Oradea
Avântul Reghin – Industria Galda
CS Sânmartin – Minaur Baia Mare
CFR Cluj 2 – Metalurgistul Cugir
Sticla Arieşul Turda – ACS Fotbal Comuna Recea

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej
Metalurgistul Cugir – Sticla Arieşul Turda
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2
Industria Galda – CS Sânmartin
Luceafărul Oradea – Avântul Reghin
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Unu Fotbal Club Gloria
Sănătatea Cluj – Viitorul Şelimbăr
Unirea 1924 Alba Iulia – SCM Zalău

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

Sport

Centrul de Copii și Juniori al Unirii Dej a prins contur. Porțile echipei, deschise pentru copiii din zonă – FOTO

Publicat acum

pe

loading...

Centrul de Copii și Juniori al Unirii Dej a prins contur în numai câteva luni, peste 120 de puști fiind deja angrenați în competiții.

FC Unirea Dej are la această oră nu mai puțin de șapte grupe de juniori: Unirea 2 (antrenor Eusebiu Șuvagău), Juniori C1 (Valeriu Tămaș), Juniori C2 (Călin Sabo), Juniori D1 (Francisc Gall), Juniori D2 (Adrian Vaida), Juniori E (Flaviu Băieșu) și Juniori F (Mihai Dușa). De coordonarea centrului de copii și juniori este responsabil Iosif Martonoș, în timp ce Ovidiu Farcaș se ocupă de organizarea competițiilor.

Centrul de Copii și Juniori al Unirii Dej se află în continuă creștere, fiind făcute periodic selecții pentru toate categoriile de vârstă. În acest sens, porțile formației din Dej sunt deschise pentru toți copiii din oraș sau din împrejurimi care doresc să practice acest sport.

Cei aproximativ 125 de juniori (cu vârsta cuprinsă între 7 și 19 ani) – aparținând celor șapte grupe – se antrenează momentan pe diferite terenuri din oraș, până când Baza Sportivă Obor va fi modernizată și dată spre folosință.

Vă reamintim, Primăria Municipiului Dej și Federația Română de Fotbal (FRF) au semnat un parteneriat prin care va fi realizat proiectul <<Construire teren de fotbal cu gazon sintetic pentru antrenament>> în locația terenului din zona Obor. Detalii AICI.

”Eu cred că este important să oferim cele mai bune condiții pentru activitatea de pregătire sportivă și competițională a echipei noastre de fotbal Unirea Dej și a echipelor de juniori ale clubului”, transmitea primarul Morar Costan, imediat după întâlnirea cu președintele FRF, Răzvan Burleanu.

Continuă să citești

Sport

Un puști de 16 ani din Dej a arbitrat primul său meci, în Liga a IV-a

Publicat acum

pe

loading...

La numai 16 ani, dejeanul Luca Tudor Căpîlna a arbitrat, ieri, primul său meci în Liga a IV-a.

Ieri, Olimpia Gherla a întâlnit Someșul Gilău, partida fiind câștigată de gherleni cu 1-0 prin reușita lui Bocoș. Puștiul Luca Tudor Căpîlna, care în urmă cu trei luni a împlinit 16 ani, a arbitrat acest meci.

Dejeanul a fost unul dintre ”asistenții” centralului Flaviu Băieșu, revenit și el în arbitraj, la liga a IV-a, după o pauză de cinci ani.

Continuă să citești

Sport

Debut cu dreptul. Unirea Dej a câștigat la Câmpia Turzii, scor 3-1

Publicat acum

pe

loading...

Echipa de volei Unirea Dej a învins cu 3-1, în deplasare, formația CSM Câmpia Turzii.

Partida – disputată ieri după-amiază, cu începere de la ora 18, în Câmpia Turzii – a contat pentru prima etapă a sezonului 2019/2020 din Divizia A1 la volei masculin. Gazdele au început mai bine jocul și s-au impus în primul set cu 25-21. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi au câștigat la mare lupta actul secund, 30-28, pentru ca mai apoi să își adjudece și următoarele două runde, la 15, respectiv 14, și să obțină toate cele trei puncte puse la bătaie.

Etapa următoare, CS Unirea Dej va evolua pe teren propriu în compania formației Dinamo București. Confruntarea din Sala Sporturilor este programată sâmbătă, 19 octombrie, de la ora 13:30 și va fi transmisă de TVR3.

Continuă să citești

RECLAMĂ

PUBLICITATE ELECTORALĂ

loading...

PUBLICITATE

PUBLICITATE

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

TU AI DAT LIKE?

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER

Cele mai populare