Eveniment
Bărbat din Cășeiu, ARESTAT pentru contrabandă! A fost încarcerat la Penitenciarul Gherla
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin CocișÎn cursul zilei de ieri, poliţiştii din cadrul Secţiei 5 Poliţie Rurală Dej au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis pe numele unui bărbat din comuna Căşeiu.
Cel în cauză, un bărbat, de 43 de ani, din comuna Căşeiu, are de executat 3 ani şi 10 luni de închisoare pentru săvârşirea infracţiunilor de constituirea unui grup infracţional organizat şi contrabandă în formă continuată, în baza mandatului emis de către Tribunalul Bucureşti.
Bărbatul a fost încarcerat la Penitenciarul Gherla.
FOTO – Arhivă