Ştiri din zonă
Bărbat din Ciceu Mihăiești, oprit cu mașina pe DN17. Era beat
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/06/politia-politist-politisti-razie-alcool-sofer-beat-etilotest.jpg)
La data de 1 iulie, polițiștii din Beclean au depistat în trafic, în timp ce conducea un autoturism, un bărbat de 44 de ani, din Ciceu Mihăiești, aflat sub influența alcoolului.
Acesta a fost oprit pe Drumul Național 17, în Ciceu Mihăiești și testat cu aparatul etilometru. Rezultatul indicat a fost 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat și a fost condus la spital pentru a-i fi prelevate probe biologice, în vederea determinării alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui autoturism sub influența alcoolului sau a altor substanțe.