Eveniment
Bărbat din Dej, depistat de două ori, în aceeași zi, circulând cu VITEZĂ. Cu cât rula în localitate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/image30.jpg)
Sâmbătă, 13 iunie, în jurul orei 07.50, polițiștii Biroului Rutier Turda au depistat un conducător auto de 36 de ani, din municipiul Dej, în timp ce rula cu viteza de 131 km/h, în localitatea Copăceni, pe DN1 E60, pe un sector de drum cu limita de viteză de 70 km/h.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea limitei legale de viteză, fiindu-i totodată reținut permisul de conducere, în vederea suspendării dreptului de a conduce.
Ulterior, în jurul orei 08.40, conducătorul auto din Dej a fost depistat din nou, de această dată de către polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Câmpia Turzii, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe raza localității Luncani, pe DN15-E60, cu viteza de 103 km/h, pe un sector de drum unde limita de viteză impusă este de 50 km/h.
Dejeanului i-a fost aplicată o nouă sancțiune contravențională, iar de această dată polițiștii i-au reținut și dovada de circulație.