Ştiri din zonă
Bărbat înecat, la Bonțida. Salvatorii nu au mai putut face nimic
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/01/ambulanta-112.jpg)
Un bărbat în vârstă de aproximativ 70 de ani s-a înecat în Someș, în localitatea Bonțida.
Un apel la 112 a anunțat ieri după-amiază că o persoană a căzut în râul Someșul Mic, în localitatea Bonțida. La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) ”Avram Iancu” Cluj, două ambulanțe, dar și polițiștii.
Bărbatul a fost scos din apă, iar în scurt timp s-au început manevrele de resuscitare. Din păcate, acestea au rămas fără rezultat, iar după aproximativ o oră s-a constatat decesul.