Baschet U16 | Două meciuri, două victorii pentru LAPI Dej

Duminică, 22 ianuarie, s-a dat starul fazei semifinale a campionatului național de baschet, categoria U16. LAPI Dej a reușit să câștige partida disputată împotriva CSS Alexandria.

Echipa LAPI Dej a reușit să își adjudece victoria împotriva formației CSS Alexandria, cu scorul de 66-41.

Marcatoarele LAPI Dej: Ştefi 21 pct, Mara 17 pct, Cori 10 pct, Adina 9 pct, Patri 8 pct, Ioana (Bota) 1 pct.

A doua etapă din cadrul fazei semifinale a Campionatului Naţional „Under 16” Feminin a adus o nouă victorie sportivelor antrenate de Laurenția Chira, care s-au impus cu scorul final de 62-45, în fața echipei C.S.U. Olimpia Brașov.

Chiar dacă în primul sfert scorul a fost strâns (16-17), al doilea sfert a fost unul decisiv – 7-21.

Marcatoarele LAPI Dej: Mara 21 pct, Cori 17 pct, Ştefi 14 pct, Adina 6 pct, Ale 2 pct, Patri 2 pct.

• Sfert 1 – 16-17;
  • Sfert 2 – 7-21;
  • Sfert 3 – 10-11;
  • Sfert 4 – 12-13.