CS Budokan Ryu, 13 medalii la Cupa de Karate pentru Copii „Mickey Mouse” Florești – FOTO

Sâmbătă și duminică, 28-29 ianuarie, a avut loc cea de-a 14-a ediție a Cupei de Karate pentru Copii – „Mickey Mouse”.

Competiția, devenită una cu tradiție, a fost organizată în localitatea Florești, județul Cluj, de către CS Hayashi Activ, sub egida Federației Române de Karate WUKF.

Concursul a fost împărțit pe două zile, sâmbata fiind rezervată celor mici, respectiv 7-10 ani, iar ziua de duminică a fost rezervată sportivilor cu vârsta cuprinsă între  11 și 14 ani.

Cupa de Karate pentru Copii „Mickey Mouse” a adunat 337 de sportivi din 25 de cluburi din întreaga țară.

CS Budokan Ryu a deplasat un lot format din 27 de sportivi, reușind să aducă acasă 13 medalii – două medalii de aur, patru de argint și șapte de bronz:

Medalii de aur

1. POP NARCISA – kumite ind. fem. 11-12 ani
2. POP NARCISA, MAN DENISA, COSTEA ALEXIA – kumite ech. fem. 11-12 ani

Medalii de argint

1. ANDREEA RUS, PASCA GEORGIANA, COCISIU TEODORA – Kumite ech. fem – 13-14 ani
2. DANGA DENIS, CICIOVEAN LUCA, VARAN DARIUS, AVRAM GABRIEL – Kumite ech. masc. 11-12 ani

5. COSTEA ALEXIA – Kumite ind. fem. 11-12 ani
6. SCHMOTZER LEONARD, TIMANDI MARIUS, DERTA VALERIAN – Kumite ech. masc. 13-14 ani
7. GHENEA DARIUS, SZEKELY MARKUS, VADEAN TUDOR – kumite ech. masc. 7-8 ani