Ştiri din zonă
Botez întrerupt de oamenii legii. Petreceau aproape 50 de persoane
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/politia-romana-politisti.jpg)
Ieri, în jurul orei 15.30, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Câmpia Turzii s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că pe terasa unui restaurant de pe raza comunei Viişoara are loc o petrecere privată la care participă mai multe persoane.
Cu ocazia verificărilor efectuate, a reieșit faptul că o tânără în vârstă de 28 de ani, din municipiul Câmpia Turzii a organizat o petrecere pentru a sărbători un botez, în cadrul evenimentului participând un număr de 48 de persoane.
În cauză urmează a fi luate măsurile legale atât faţă de organizatorul evenimentului şi participanţi, cât şi faţă de administratorul localului, în conformitate cu prevederile Legii 55/2020.