Administraţie
Campanie de colectare deșeuri electrice, la Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/11/deseuri-electrice.jpg)
ECOTIC Transilvania împreună cu GreenWEEE și Primăria Municipiului Dej organizează în perioada 12 -16 decembrie campania de preluare a deșeurilor electrice de la domiciliul cetățeniilor, sub denumirea ”ORASE CURATE” – Dej.
Pe perioada campaniei, locuitorii din Dej sunt rugați să sune la numărul de telefon 0747 326 842 pentru a plasa o comandă de preluare de la domiciliu a deșeurilor electrice (minim 10 kg).
Persoanele care vor preda deșeuri electrice pe perioada campaniei, vor primi un tichet și vor avea șansa de a câștiga unul dintre premiile tombolei: aspirator, cuptor cu microunde și fier de călcat.
Regulamentul și detaliile campaniei sunt disponibile pe www.ecotic.ro.