Sport
Cătălin Itu, ”The Masked Player” de la CFR Cluj
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/07/0F09DE7A-641A-4494-B20A-9150FAC7C2C3-1024x682.jpeg)
Revenit de la Dinamo în această iarnă, dejeanul Cătălin Itu (22 de ani) a jucat doar un minut contra celor de la FCSB, iar cu FC Botoșani nu a fost în lot.
Cătălin Itu s-a lovit în ultimul amical jucat de CFR Cluj în Spania, 8-0 cu Safor CF. Ulterior, zilele trecute, mijlocașul s-a reaccidentat la un antrenament și a fost diagnosticat cu o fisură nazală.
Astfel, mijlocașul originar din Dej va fi nevoit ca în următoarea perioadă să se antreneze și să joace cu o mască de protecție, scrie GSP.