Eveniment
Ce măsuri au dispus magistrații Judecătoriei Dej în cazul celor patru bărbați reținuți ieri
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/10/Penitenciarul-Gherla-inchisoare-celula-detinuti-1024x680.jpg)
Unul dintre cei patru bărbați reținuți la Dej, pe 23 februarie, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Față de ceilalți trei tineri a fost dispusă măsura controlului judiciar.
”Cu privire la cei 4 bărbați reținuți la data de 23 februarie ca urmare a săvârșirii infracțiunilor de amenințare, tâlhărie calificată și complicitate la tâlhărie calificată, organele judiciare competente au dispus luarea măsurilor arestului preventiv și a controlului judiciar.
Astfel, față de bărbatul de 37 de ani, din județul Sălaj, magistrații din cadrul Judecătoriei Dej au dispus măsura arestului preventiv pentru o perioadă de 30 de zile, iar față de cei trei tineri cu vârste cuprinse între 19-25 de ani, din municipiul Dej, procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Dej a dispus măsura preventivă a controlului judiciar”, a informat astăzi IPJ Cluj.
Citește și: