CFR Cluj a învins CSM Poli Iaşi, scor 1-0! A revenit, pentru scurt timp, pe primul loc în Liga 1

CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, echipa CSM Poli Iaşi, în etapa a 17-a a Ligii 1, şi a revenit pe primul loc în clasament, poziţie pe care a ocupat-o până la finalul partidei FCSB – Concordia Chiajna, scrie Mediafax.

Unicul gol al meciului a fost marat de Ciprian Deac, cu dreptul la colţul lung, în minutul 62, după ce Alexandru Păun a lovit bara în aceeaşi fază.

Antrenorul oaspeţilor a fost trimis în tribune în minutul 65. Flavius Stoican a acuzat modul în care CFR a primit o lovitură de la margine la faza premergătoare jocului şi arbitrul George Rădulescu l-a sancţionat. În urma deciziei luată de arbitru, antrenorul moldovenilor i-a chemat pe jucători la margine şi, pentru câteva momente, aceştia au transmis că nu vor să reia meciul.

În urma acestei victorii, formaţia ardeleană a acumulat 37 de puncte şi a urcat pe primul loc. FCSB a câștigat însă aseară meciul disputat împotriva echipei Concordia Chiajna și a revenit pe prima poziție a Ligii 1, la doar un punct distanță de CFR Cluj, care în acest moment ocupă poziția a II-a.