Eveniment
Cinci angajați ai Căminului de Vârstnici din Sântioana, confirmați cu noul coronavirus
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/05/batran.jpg)
Cinci angajați ai Căminului de Vârstnici din localitatea Sântioana, comuna Țaga, au fost confirmați cu noul coronavirus.
”Cinci angajați au fost confirmați pozitiv. Personalul s-a testat; e obligatoriu la ieșire și la intrarea în tura de 14 zile. Așteptăm rezultatele în cazulor celor 54 locatari ai azilului. Ancheta e în curs”, ne-a declarat prefectul județului Cluj, Mircea Abrudean.