Cine a câștigat prima ediție a “Memorialului Gică Barbu”, de la Dej – FOTO

Weekend-ul trecut, la Dej a fost organizată prima ediție a “Memorialului Gică Barbu” – turneu de mini-fotbal.

La competiția desfășurată la Parcul Balnear Toroc Dej au răspuns ”prezent” 14 echipe, între care Unirea Dej Old-Boys, FC Farul Constanța Old-Boys, ”U” Cluj Old-Boys sau Mureșul Deva.

Întrecerea sportivă organizată în memoria antrenorului Gheorghe Barbu a fost câștigată de Mureșul Deva, care s-a impus în finală, scor 6-1, împotriva formației Tiki-Taka. Podiumul a fost completat de Minerul, echipă care a trecut în finala mică de Maurer Team Sighișoara, scor 4-3.

Vă reamintim, o parte din banii strânși (din taxa de participare, licitații tricouri) vor fi donați către Kassandra, fiica lui Iosif Rotariu (diagnosticată cu osteomielită, o afecțiune gravă care distruge articulațiile), iar cealaltă parte va ajunge la un tânăr de 27 de ani, din satul Măgoaja (comuna Chiuiești), care s-a electrocutat la locul de muncă.