Ştiri din zonă
CLUJ | Un bărbat a căzut dintr-o biserică aflată în construcție, în zona Bună Ziua – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/04/cazut-de-la-inaltime-Cluj-cartierul-Buna-Ziua-biserica-aflata-in-constructie-1.jpg)
Pompierii clujeni au intervenit vineri dimineață, în jurul orei 10:30, pentru salvarea vieții unui bărbat, care s-a prăbușit de la înălțime, dintr-o biserică aflată în construcție pe strada Ștefan Luchian din municipiul Cluj-Napoca.
La fața locului au intervenit pompierii din cadrul ISU Cluj cu o autospecială de stins incendii dotată și cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, dar și polițiștii clujeni.
Potrivit ISU Cluj, bărbatul a suferit traumatisme severe în urma căderii de la înălțime, din biserica aflată în construcție. După ce a primit îngrijiri medicale la fața locului, bărbatul a fost transportat în stare critică la spital.
Oamenii legii au demarat o anchetă în acest caz pentru a stabili circumstanțele exacte în care bărbatul a căzut de la înălțime.
Știre în curs de actualizare… Revenim cu detalii!