Social-Cultură
Concert de pricesne la Dej, în Duminica Floriilor
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/04/concert-pricesne-duminica-floriilor-744x1024.jpeg)
Primăria Municipiului Dej și Protopopiatul Ortodox Dej, organizează duminică, 9 aprilie, Concertul Tradițional de Pricesne, eveniment care marchează Sărbătoarea Floriilor.
Concertul se va desfășura cu începere de la ora 17:00 la Biserica „Sfânta Treime” situată în cartierul Dealul Florilor, iar în cadrul lui vor interpreta pricesne artiști locali.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)