Social-Cultură
Cornel Itu și tinerii social-democrați au oferit cadouri copiilor din Rugășești – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Campania “Chiar dacă sunt sărac, Moș Crăciun nu m-a uitat” a continuat astăzi printr-o acțiune a deputatului Cornel Itu în satul Rugășești, comuna Cășeiu.
Deputatul dejean Cornel Itu și tinerii social-democrați au împărțit peste treizeci de pachete copilașilor care i-au așteptat cu nerăbdare pentru a-i colinda. Micuții s-au adunat la casa unei familii care a primit sprijinul deputatului social-democrat în decursul ultimelor luni. Această familie a fost sprijinită pentru a-și putea încheia lucrările de construcție a camerei pentru cei trei copilași.
Conform unui comunicat de presă, ”deputatul Cornel Itu a fost plăcut impresionat de modul în care cei doi părinți au utilizat ajutorul financiar pentru a le oferi micuților o camera proprie și le-a promis continuarea sprijinului în viitor. Toate demersurile vor fi realizate cu scopul de a le facilita copiilor accesul la educație”, arată PSD Dej.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)