Social-Cultură
Credincioși din Suarăș, Băbdiu și Șomcutul Mic, în pelerinaj la mănăstiri
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Un grup de credincioși format din membri ai parohiilor Suarăș, Băbdiu și Șomcutul Mic, au fost săptămâna aceasta într-un pelerinaj la mănăstiri.
În data de 30 iulie 2015, un număr de 33 de credincioși din parohia Suarăș, 13 credincioși din parohia Băbdiu și 5 credincioși ai parohiei Șomcutul Mic, alături de părintele Daniel Cîmpeanu și părintele Ioan Cupșa, s-au închinat la sfintele mănăstiri Prîslop și Dumbrava.
”Toți pelerinii au găsit în aceste locuri sfinte o aleasă bogăție spirituală, de care s-au și împărtășit.Toți credincioșii s-au întors la casele lor impresionați de frumusețea locurilor vizitate, având dorința de a mai repeta aceasta experiență”, arată Pr. Daniel Cîmpeanu.