CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-2, în Cupa Românei | Dejenii au revenit INCREDIBIL de la 0-2

Echipa de volei Unirea Dej a învins, scor 3-2, pe teren propriu, formația ”U” Cluj, la capătul unui joc în care dejenii au revenit incredibil de la 0-2.

Partida dintre Unirea Dej și ”U” Cluj – disputată ieri după-amiază, de la ora 18, în Sala Sporturilor – a contat pentru prima fază a Cupei României.

Dejenii au cedat primul set cu 25-21, pentru ca mai apoi să îl piardă și pe al doilea, la o diferență și mai clară, 25-18. La 2-0 pentru ”U” Cluj, elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi nu s-au dat bătuți, au turat motoarele și au pus stăpânire pe meci, adjudecându-și următoarele trei seturi, 25-23, 25-20, 16-14, spre bucuria spectatorilor prezenți în Sala Sporturilor.

În urma acestui rezultat, CS Unirea Dej s-a calificat în sferturile Cupei României, unde va da piept cu Arcada Galați.