Conectează-te cu noi

Social-Cultură

Dej | A treia ediție a Concursul Judeţean “English Adventurers” și-a desemnat câștigătorii

Publicat acum

pe

Zilele trecute, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dej a organizat cea de-a III-a ediţie a Concursului Judeţean “English Adventurers”.

La concurs au participat aproximativ 160 de elevi de la Şcoala Gimnazială Nr. 1, Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu, Şcoala Gimnazială Avram Iancu, Colegiul Naţional Andrei Mureşanu, Liceul Teoretic Alexandru Papiu Ilarian şi – prin parteneriat instituţional (participare indirectă) – Şcoala Gimnazială Nireş, Şcoala Gimnazială Vad, Şcoala Gimnazială Chiuieşti, Şcoala Gimnazială Unguraş și Şcoala Gimnazială Câţcău.

Şi anul acesta, pentru organizarea concursului, Şcoala Gimnazială Nr. 1 a avut ca partener Primăria Municipiului Dej.

În urma finalizării evaluării lucrărilor, elevii de mai jos s-au evidenţiat cu rezultate deosebite. Aceştia vor fi răsplătiţi cu diplome şi cărţi de colecţie în limba engleză.

Clasa a IV-a (participare indirectă)

Nr. Crt. Nume şi prenume elev Şcoala de provenienţă Punctaj Premiu/menţiune
  Itt Adriana Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 95 Premiul I
  Mureşan Kristina Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 95 Premiul I
  Georgiu Bianca Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 90 Premiul II
  Jula Luca Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 90 Premiul II
  Cutus Alex Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 88 Premiul III
  Huci Victor Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 85 Menţiunea I
  Oprişan Noemi Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 85 Menţiunea I
  Szilagyi Timea Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 85 Menţiunea I
  Tăuşan Alex Raoul Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 85 Menţiunea I
  Tarnita Sorana Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 84 Menţiunea II
  Vele Annelise Şcoala Gimnazială Nr.1 Dej 82 Menţiunea II
  Radu Maria Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 82 Menţiunea II
  Szabo Maria Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 80 Menţiunea III
  Muresan Petra Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 80 Menţiunea III
  Buda Alesia Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 80 Menţiunea III

Clasa a V-a

Nr. Crt. Nume şi prenume elev Şcoala de provenienţă Punctaj Premiu/menţiune
  Oncia Bogdan Şcoala Gimnazială M. Eminescu 100 Premiul I
  Cimpan Cristian Şcoala Gimnazială M. Eminescu 97 Premiul II
  Farcas Ioan Colegiul Naţional A. Mureşanu 97 Premiul II
  Apan Alexandru Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 95 Premiul III
  Muresan Bianca Şcoala Gimnazială M. Eminescu 95 Premiul III
  Platon Ana Colegiul Naţional A. Mureşanu 95 Premiul III
  Cimpan Ariana Liceul Teoretic Al. P. Ilarian Dej 94 Menţiunea I
  Gavrila Noris  Colegiul Naţional A. Mureşanu 94 Menţiunea I
  Ciceu Tudor Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 93 Menţiunea II
  Magurean Gabriel Şcoala Gimnazială M. Eminescu 93 Menţiunea II
  Man Alexandru Liceul Teoretic Al. P. Ilarian Dej 93 Menţiunea II
  Marton Daniel Şcoala Gimnazială M. Eminescu 93 Menţiunea II
  Stanca Sergiu Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dej 87 Menţiunea III

Clasa a VI-a

Nr. Crt. Nume şi prenume elev Şcoala de provenienţă Punctaj Premiu/menţiune
  Dumbrava Alin Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 98 Premiul I
  Cimpean Stefan Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 96 Premiul II
  Gavrea Diana Colegiul Naţional A. Mureşanu Dej 96 Premiul II
  Homonai Lorand Şcoala Gimnazială M. Eminescu 96 Premiul II
  Sandor Alexis Şcoala Gimnazială M. Eminescu 95 Premiul III
  Stînea Şerban Liceul Teoretic Al. P. Ilarian 95 Premiul III
  Rafa Madalina Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Dej 94 Menţiunea I
  Hora Alexandra Colegiul Naţional A. Mureşanu Dej 92 Menţiunea II
  Lazin Ana Colegiul Naţional A. Mureşanu Dej 90 Menţiunea III

Clasa a VII-a

Nr. Crt. Nume şi prenume elev Şcoala de provenienţă Punctaj Premiu/menţiune
  Mot Sebastian Şcoala Gimnazială Avram Iancu 97 Premiul I
  Mihalache Daria Şcoala Gimnazială M. Eminescu 95 Premiul II
  Retegan David Colegiul Naţional A. Mureşanu 94 Premiul III
  Trifan Stefana Colegiul Naţional A. Mureşanu 94 Premiul III
  Gujan Ligia Colegiul Naţional A. Mureşanu 91 Menţiunea I
  Harangus Cristina Şcoala Gimnazială M. Eminescu 88 Menţiunea II
  Corabean Ana Luiza Şcoala Gimnazială Avram Iancu 86 Menţiunea III
  Hozai Patricia Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dej 86 Menţiunea III
  Pop Alexandru Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dej 86 Menţiunea III

Clasa a VIII- a

Nr. Crt. Nume şi prenume elev Şcoala de provenienţă Punctaj Premiu/menţiune
  Cozos Alexandra Colegiul Naţional A. Mureşanu 93 Premiul I
  Katona Erik Şcoala Gimnazială Avram Iancu 91 Premiul II
  Muresan Ana Colegiul Naţional A. Mureşanu 90 Premiul III
  Samuil Diana Şcoala Gimnazială Avram Iancu 90 Premiul III
  Csatlos Noemi Liceul Teoretic Al. P. Ilarian 87 Menţiunea I
  Moldovan Alessia Şcoala Gimnazială Avram Iancu 87 Menţiunea I
  Rus Antonio Şcoala Gimnazială Avram Iancu 83 Menţiunea II
  Duca Rebeca Colegiul Naţional A. Mureşanu 83 Menţiunea II
  Cupsa Madalina Liceul Teoretic Al. P. Ilarian 80 Menţiunea III
  Fodor Alex Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dej 80 Menţiunea III

      Clasele V-VIII (participare indirectă)

Școala Gimnazială Chiuiești:

Georgiu Florin Atanasiu clasa a V-a Premiul III
Georgiu Ianis clasa a V-a Menţiunea III
Codorean Ștefan Cristian clasa a VI-a Menţiunea III

Școala Gimnazială Vad:

Silasi Rares Cristian clasa a VI-a Menţiunea II

Școala Gimnazială Câțcău:

Buiga Alin clasa a V-a menţiunea III

Şcoala Gimnazială Nireş:   

Muresan Iustin clasa a VIII-a Menţiunea III

Şcoala Gimnazială Unguraş:

Toth Laura clasa a V-a Menţiunea III
Popp Lehel- Szabolcs clasa a VI-a Menţiunea III

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER