Eveniment
Dej | Șofer de 70 de ani, beat la volan
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/02/actiune-preventiva-razie-politisti-politia-Dej-1.jpg)
Ieri, în jurul orei 19.30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Dej au depistat un conducător auto, de 70 de ani, din Dej, care se deplasa pe strada Cătălina Varga, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o valoare de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat, ulterior fiind condus la spital în vederea prelevării mostrelor biologice pentru stabilirea alcoolemiei în sânge.
În acest caz a fost deschis dosar de cercetare penală.
foto: imagine reprezentativă