Eveniment
Dej | Un tânăr de 21 de ani care a distrus mai multe mașini, prins în flagrant – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/06/masini-distruse.jpg)
Astăzi, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Dej au identificat și surprins în flagrant delict un tânăr de 21 de ani, din municipiul Dej, în timp ce deteriora oglinda retrovizoare a unui autoturism parcat pe strada Dobrogeanu Gherea.
Înainte de a fi suprins de polițiști, tânărul ar fi deteriorat parbrizele și oglinzile retrovizoare a mai multor autoturisme parcate în zonă.
Oamenii legii efectuează în continuare cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere (13 acte materiale), faptă prevăzută și pedepsită de Codul penal.