Eveniment
ACCIDENT în Dej. Un șofer nu ar fi adaptat viteza. O victimă dusă la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/06/B02DEBD0-A794-4178-BC5A-1CBA812C65CB-1024x768.png)
Un accident de circulație a avut loc în această dimineață, în jurul orei 8, pe strada 1 Mai din municipiul Dej.
În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, un echipaj de prim-ajutor, dar și polițiștii.
Din primele informații, un conducător auto de 21 de ani, din comuna Maieru, judeţul Bistriţa-Năsăud, care se deplasa pe strada 1 Mai, dinspre Dej înspre Gherla, nu ar fi adaptat viteza la conditiile de drum (într-o curbă la dreapta) şi a pierdut controlul autoturismului. Ulterior, a pătruns pe sensul opus, unde a intrat in coliziune laterală cu două autorisme, conduse de un bărbat de 48 de ani, din Cluj-Napoca şi o femeie de 31 de ani, din Cluj-Napoca.
Bărbatul de 48 de ani a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Cei trei conductări auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatele testărilor fiind negative.