Sport
Dejeanul Cătălin Itu nu va mai juca în Liga 1 în acest sezon. DECIZIA luată de Dan Petrescu
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/07/0F09DE7A-641A-4494-B20A-9150FAC7C2C3-1024x682.jpeg)
Antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu a luat decizia de a nu se baza pe dejeanul Cătălin Itu (22 de ani) în a doua parte a sezonului.
Readus iarna aceasta de la Dinamo, după ce a fost împrumutat vara trecută la alb-roșii, Cătălin Itu nu va avea șansa să mai joace pentru CFR în acest sezon, scrie Gazeta Sporturilor.
Acesta a fost scos de pe lista de Liga 1 de Dan Petrescu, după ultimele transferuri ale campioanei. Pentru tânărul fotbalist decizia tehnicianului este o lovitură, acesta putând să evolueze doar la formația secundă a ”feroviarilor” până la sfârșitul sezonului, notează aceeași sursă.
850.000 de euro este cota de piață a lui Cătălin Itu, potrivit Transfermarkt.