Sport
Doi jucători ai Unirii Dej și un membru al staff-ului, convocați la națională
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
11 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/08/Unirea-Dej-sezon-2023-2024-1024x701.jpeg)
Doi jucători ai Unirii Dej și kinetoterapeutul echipei au fost convocați la U20, respectiv U15.
În perioada 3-13 septembrie, Echipa Națională U20 va disputa două meciuri amicale împotriva Cehiei U20 (7 septembrie, ora 17:45), respectiv Portugaliei U20 (12 septembrie, ora 18, Santarem). Fundașul Alexandru Șuteu și mijlocașul Aurelian Ciuciulete au fost convocați la această acțiune.
Totodată, până pe 9 septembrie, Echipa Națională U15 va efectua un stagiu de pregătire la Cluj-Napoca, iar kinetoterapeutul Unirii Dej Răzvan Bonțidean face parte din staff-ul convocat pentru această acțiune.
Lunile trecute, alți doi jucători ai alb-albaștrilor au fost convocați la U19: Victor Stancovici și Mario Geană.