Sport
Două victorii în două zile | Unirea Dej – CSU UV Timișoara 3-0
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/11/Unirea-Dej-Stiinta-Explorari-Baia-Mare-volei-2020-19.jpg)
După victoria de ieri, 3-0 cu CSU Brașov, echipa de volei Unirea Dej a învins și CSU UV Timișoara cu același scor.
Partida dintre CS Unirea Dej și CSU UV Timișoara a contat pentru al nouălea turneu al Diviziei A1 și s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 12, la Timișoara (grupa 3).
La fel ca și ieri, în jocul cu CSU Brașov, elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi s-au impus în minimum de seturi (-20, -17, -21). Partida a durat 76 de minute.