Dragoș Militaru, antrenorul Unirii Dej, după remiza cu Steaua: ”Meritam să câștigăm” – VIDEO

Unirea Dej a fost la câteva minute distanță de o nouă victorie împotriva Stelei, dar s-a văzut egalată pe finalul jocului de pe Municipal.

După încheierea partidei Unirea Dej – CSA Steaua, scor 1-1, antrenorul gazdelor Dragoș Militaru a declarat că echipa sa ar fi meritat victoria.

”Am luat un punct care ne ține în cursa pentru locul 5. Cred că, după cum a fost astăzi jocul, meritam să câștigăm, chiar dacă și ei au avut o dominare de 20 de minute în repriza a doua. Cred că situațiile cele mai mari și clare le-am avut noi, și în prima repriză, cu bară, însă o situație, încă o bară. Am ajuns de foarte multe ori în careu, dar am luat decizia nu cea mai inspirată, în momentul de superioritate.

Până la urmă, ăștia suntem, sunt băieți tineri, mai ales cei din față, care au fost și în repriza a doua: Fulga, 18-19 ani, Vlăduț, 19 ani, Alex, Răzvan sunt jucători până în 21-22 de ani toți, Maftei, care a ajuns de mai multe ori în careu. Probabil din aceste meciuri o să învețe să concretizăm mai bine situațiile multe pe care le-am avut în repriza a doua”, a comentat Militaru.