Unirea, la un pas să învingă, din nou, Steaua la Dej. Alb-albaștrii au scăpat victoria printre degete – VIDEO

Unirea Dej a controlat jocul cu CSA Steaua, din a șasea etapă a Play-off-ului Ligii 2, și a fost la un pas să-l câștige, însă s-a văzut egalată pe final.

Partida dintre Unirea Dej și CSA Steaua s-a disputat azi, de la ora 12, pe Stadionul Municipal Dej. În prima repriză, dejenii au ratat câteva șanse importante de a debloca tabela, prin Alex Pop (‘16), Gîț (‘18) și Cocian (‘44), dar Dincă a fost la post sau l-a salvat transversala.

După reluare, Cocian (‘70) a fost din nou aproape de gol, numai că i-au lipsit câțiva centimetri pentru ca balonul să între in poartă. În minutul 79, Matiș a fost faultat în careu și centralul a indicat lovitură de la punctul cu var. Alex Pop (‘81) a transformat penalty-ul, însă oaspeții au egalat prin Balgiu (‘88) și astfel Unirea a scăpat printre degete toate cele trei puncte.

Vă reamintim, sezonul trecut, tot la Dej, Unirea s-a impus cu 2-1, provocând Stelei prima înfrângere din Liga 2.

Primul ”11”: 39. RAILEAN – 20. GÎȚ, 21. D. POP, 13. CHIRA, 98. MAFTEI, 99. AD. POP, 14. MILITARU (‘61 FULGA), 8. MATIȘ, 11. AL. POP (C), 17. COCIAN (‘82 BUTA), 10. BLAJ (‘69 BOGDAN). Rezerve neutilizate: 12. CHINDRIȘ, 26. CHECICHEȘ – 15. BURDEȚ, 6. CĂTINEAN, 7. AN. POP, 77. FRĂSINEANU.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

1. Pingback: Dragoș Militaru, antrenorul Unirii Dej, după remiza cu Steaua: ”Meritam să câștigăm” - VIDEO - Dej24.ro