DRAMATIC. FC Unirea Dej a pierdut în prelungiri cu Sănătatea Cluj (FOTBAL)

FC Unirea Dej - Sanatatea Cluj fotbal (56)

Echipa de fotbal FC Unirea Dej a pierdut dramatic, scor 1-0, meciul cu Sănătatea Cluj, din prima etapă a returului.

Astăzi s-a reluat Liga a III-a, după o pauză de mai bine de trei luni. Primul adversar al Unirii Dej, în cadrul etapei cu numărul 14, a fost Sănătatea Cluj, ”colega” de județ aflată – înaintea meciului direct – pe locul 8 în clasament, la 7 puncte distanță față de elevii lui Alpar Meszaros.

Distanța s-a majorat însă după meciul de azi, încheiat 1-0 pentru gazde. ”Viruși verzi” au dat lovitura în prelungirile meciului, în minutul 92, atunci când Gașpar a înscris singurul gol al partidei din lovitură liberă, poziție centrală, de la aproximativ 25 de metri.

FC Unirea Dej: Sălăjan – Podină, Ionescu, Kovacs, Plăian – Guembar, Nalați, Rogozan, Bota, Nanou – Bălțoi. Au mai intrat: Ekollo (în locul lui Nalați), Blaj Alexandru (în locul lui Bota), Blaj Florin (în locul lui Bălțoi).

Etapa următoare, FC Unirea Dej va întâlni, pe teren propriu, formația CS Iernut. Partida este programată sâmbătă, 12 martie, de la ora 15.

Vă reamintim, în tur, pe Stadionul Municipal Dej, Sănătatea Cluj s-a impus cu 4-2, la capătul unui meci extrem de disputat. Citește CRONICA partidei din prima etapă a campionatului AICI. Pentru dejeni au punctat atunci Florin Alexandru și Ozovehe Idris.