Sport
Duelul Unirilor, mâine, la Tășnad. Echipele, despărțite de un singur punct
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/03/CFR-Cluj-Unirea-Dej-fotbal-5-1024x768.jpeg)
Echipa de fotbal Unirea Dej va evolua mâine după-amiază, în deplasare, în compania formației Unirea Tășnad.
Duelul Unirilor – care este programat mâine după-amiază, de la ora 17, pe stadionul din Tășnad – contează pentru a XXII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a.
Înaintea acestei confruntări, FC Unirea Dej se clasează pe locul 11 în seria a V-a, cu 23 de puncte acumulate, în vreme ce gazdele ocupă poziția a zecea a ierarhiei, cu 24 de puncte strânse până acum.
Vă reamintim, runda trecută, elevii lui Gică Barbu au remizat, scor 0-0, ”acasă” cu AFC Hărman. De cealaltă parte, în deplasare, Unirea Tășnad a fost ”zdrobită”, 0-4, de Minaur Baia Mare.