Eveniment
EXCLUSIV. Militar din Dej, angajat al unității din Jucu, confirmat cu COVID-19
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/04/armata-general-militar.jpg)
Un militar din Dej, de la Unitatea Militară 01489 Jucu, a fost confirmat pozitiv pentru COVID-19. Din fericire, acesta s-a aflat în concediu în ultimele 3 săptămâni.
Militarul în vârstă de 40 de ani a fost testat recent, iar ieri a aflat rezultatul: pozitiv pentru COVID-19. Acesta a fost transportat la Cluj-Napoca, unde se află internat.
Conform informațiilor obținute de reporterii Dej24.ro, bărbatul nu a mai fost la muncă din data de 21 martie, când a executat un serviciu de 24 de ore. De atunci s-a aflat în concediu de odihnă și nu a mai intrat în cazarma din localitatea Jucu, astfel că nu a avut contact cu colegii lui de 3 săptămâni.
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în Dej, nu uita să dai LIKE paginii de facebook Dej24.ro!