Ştiri din zonă
EXPLOZIE în Mociu, au intervenit pompierii Detașamentului Dej. O femeie cu arsuri, la spital
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/07/accident-vad-smurd-noapte-3.jpg)
O explozie a avut loc, în această dimineață, în localitatea Mociu. La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej – Punctul de Lucru Mociu, cu o autospecială pentru stingerea incendiilor și un echipaj SMURD.
Din primele informații, explozia a avut loc în bucătăria de vară dintr-o gospodărie, care a fost distrusă în totalitate de explozie.
”O femeie, în vârstă de aproximativ 80 de ani, a fost consultată de către echipajul SMURD, iar apoi a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a SCJU Cluj-Napoca. Conform primei evaluări, aceasta era în stare de conștiență și era cooperantă, însă prezenta arsuri la nivelul membrelor superioare și a feței”, a informat ISU Cluj.