Social-Cultură
Expoziție-concurs de Paște la Biblioteca Municipală Dej – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Ieri, Biblioteca Municipală Dej a găzduit vernisarea expoziţiei-concurs ”Bucuria Sărbătorilor de Paşte” – ediţia I, precum şi premierea câştigătorilor.
Organizat de Grădiniţa „Arlechino”, concursul coordonat de prof. Letiţia Cârlogea, a reunit participanţi din nu mai puțin de 19 judeţe (455 de copii şi 230 cadre didactice).
Lucrările talentaților participanți au fost grupate pe două secţiuni: compoziţii (pictură, desen, colaj) şi felicitări (tehnici de lucru la alegere).