FC Unirea Dej a cedat în fața formației Avântul Reghin, scor 1-3

Unirea Dej - Sanatatea Cluj fotbal (4)

FC Unirea Dej a pierdut cu 3-1 întâlnirea din această după-amiază, din deplasare, contra echipei Avântul Reghin.

Fotbaliștii din Reghin aveau deja 2-0 la pauză, după reușitele semnate de Viorel Șain (min. 20) și Ciprian Gliga (min. 27). Adrian Nalați a reaprins speranțele dejenilor la jumătatea reprizei secunde, în minutul 70, când a înscris cu un șut frumos de la aproximativ 14 metri, din poziție centrală, în stânga portarului, lângă bară. Dejenii au avut mai multe ocazii de a egala în partea secundă, însă portarul gazdelor a fost la post și și-a făcut datoria.

Kovacs a marcat în propria poartă în minutul 90, iar la finalul celor 90 de minute tabela de marcaj indica Avântul Reghin – FC Unirea Dej 3-1.