FC Unirea Dej a început cu dreptul seria meciurilor amicale

Echipa de fotbal Unirea Dej a început cu dreptul seria meciurilor amicale din pauza competițională.

În această dimineață, cu începere de la ora 09:30, pe Iclod Arena, FC Unirea Dej a disputat primul meci de verificare după reunirea lotului. Adversar i-a fost ACS Vulturul Mintiu Gherlii (locul 4 în Liga a IV-a), o ”nuncă tare” care a încurcat toate echipele care se bat la promovare (1-0 cu Unirea Iclod și Someșul Dej, 0-0 cu Victoria Cluj, 1-1 cu CS Florești).

Elevii antrenați de Dragoș Militaru au condus la pauză cu 3-1, grație reușitelor lui Florin Blaj, Andrei Pop și Cocian. După pauză, dejenii au mai înscris de două ori prin Adrian Farcaș și Ciprian Lăcan (ultimul fiind un junior din 2002) și FC Unirea Dej – ACS Vulturul Mintiu Gherlii s-a încheiat 5-1.

Pentru uniriști urmează jocul amical cu Victoria Cluj (locul 3, Liga a IV-a). Partida este programată sâmbăta viitoare, la Cluj-Napoca.