FC Unirea Dej, învinsă cu 3-2 de CS Oșorhei în ultima etapă a campionatului

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă cu 3-2 de CS Oșorhei, la capătul unui meci disputat în această după-amiază.

Întâlnirea dintre FC Unirea Dej și CS Oșorhel, programată de la ora 18 pe Stadionul Municipal Dej, a contat pentru a XXX-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a, ultima a campionatului. După 0-0 la pauză, oaspeții au reușit să puncteze de două ori prin Mădălin Bercea (’48) și Sergiu Ban (’62) și să se desprindă pe tabelă. Dejenii nu s-au dat bătuți, au turat motoarele și au reușit să reducă din diferență prin Paul Bogdan (’75), după o pasă primită de la Florin Blaj.

Gazdele au reușit egalarea din lovitură de la punctul cu var, după un henț făcut în propriul careu de unul dintre fotbaliștii Oșorheiului. Blaj a transformat pentru Unirea (’86) trimițând în stânga portarului, însă după numai 3 minute oaspeții au reușit să înscrie golul trei prin Valentin Petricău și au obținut toate punctele puse în joc. De menționat că marcatorul dejenilor a fost eliminat de pe teren, iar Unirea a terminat meciul în 10 jucători.