FC Unirea Dej obține un punct din meciul cu Viitorul Ulmeni, scor 1-1

unirea-gaz-metan-medias-ii-fotbal-34

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din deplasare cu formația CS Viitorul Ulmeni.

Partida dintre CS Viitorul Ulmeni și FC Unirea Dej, care a debutat astăzi, de la ora 14, pe Stadionul Orășenesc Ulmeni, a contat pentru etapa a XI-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestei confruntări, FC Unirea Dej ocupa locul 7 în clasament, cu 13 puncte acumulate, în timp ce Viitorul Ulmeni se clasa pe a 9-a poziție, tot cu 13 puncte strânse până acum.

Elevii antrenați de Gheorghe Barbu au deschis scorul în minutul 21, prin Iovu, însă au fost egalați după doar șapte minute, după reușita semnată de Tudor Balmoș. Până la final, ambele echipe au avut mai multe ocazii de a se desprinde și a pune mâna pe toate cele trei puncte, însă la finalul celor 90 de minute tabela de marcaj de pe Stadionul Orășenesc Ulmeni a indicat egalitate, 1-1. Unirea se întoarce la Dej cu un punct din această deplasare și se pregătește pentru duelul cu Avântul Reghin de pe teren propriu. Meciul este programat sâmbătă, 12 noiembrie, de la ora 14, pe Stadionul Municipal Dej.

Ieri, în etapa a XI-a a seriei a V-a, s-au mai înregistrat următoarele rezultate:

ASA Târgu Mureş II – ACS Comuna Recea  0-2
Marian Urs (24), Alin Bota (66 – pen.)
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj 1-1
Răzvan Lupu (86) / Bogdan Cristea (13)
CS Oşorhei – AFC Hermannstadt 1-2
Andrei Şumălan (60) / Răzvan Dâlbea (69), Daniel Tătar (74)
Metalurgistul Cugir – Gaz Metan Mediaş II  3-0
Andrei Tăban (38, 53), Ştefan Iovănescu (85)

Pe lângă meciul Unirii Dej cu Ulmeni, astăzi au mai fost programate confruntările dintre Iernut – Recolta Dorolţ 4-1 – Liviu Cheţan (7), Istvan Fekete (62), Mircea Ungur (82), Ilie Roman (90+3) / Ciprian Rebedea (41) și Avântul Reghin – FC Bistriţa 4-0 – Lorand Dezsi (20, 52), Andras Fulop (43), Adrian Murar (90). FC Zalău a stat în această rundă.