Sport
FC Unirea Dej se deplasează la Cluj pentru duelul de mâine cu Sănătatea
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
8 anipe
Echipa de fotbal Unirea Dej va întâlni mâine după-amiază, de la ora 17, în deplasare, formația Sănătatea Cluj.
Partida dintre ”virușii verzi” și FC Unirea Dej, programată mâine după-amiază de la ora 17, contează pentru etapa a IV-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestei confruntări, Sănătatea Cluj se află pe primul loc în clasament, cu 7 puncte acumulate, în timp ce FC Unirea Dej se clasează pe poziția a 7-a, cu 4 puncte strânse în primele trei etape (în prima rundă a stat).
Etapa trecută, FC Unirea Dej a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu ACS Comuna Recea. De cealaltă parte, Sănătatea Cluj s-a impus la Bistrița cu 1-0.
foto: arhivă