Eveniment
Tânără mușcată de șarpe, preluată de elicopterul SMURD
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/03/elicopter-SMURD-Micestii-de-Campie-Bistrita-Nasaud-1.jpeg)
Elicopterul SMURD a fost solicitat în această seară să intervină în localitatea Ileanda pentru a prelua o femeie mușcată de șarpe.
Alarma s-a dat în jurul orei 21. Un elicopter SMURD din Jibou este așteptat să ajungă în localitatea sălăjeană Ileanda pentru a prelua femeia. Până la sosirea acestuia, femeia a primit îngriji medicale de la personalul unui echipaj de prim-ajutor.
Momentan nu se cunosc împrejurările exacte în care femeia a fost mușcată de șarpe. Conform unor săteni, aceasta ar fi fost în pădure pentru a culege ciuperci.
ACTUALIZARE: Se pare că este vorba despre o tânăra de aproximativ 15 ani. Aceasta a fost transportată la un spital din Cluj-Napoca.