Sport
Fost jucător al Unirii Dej, noul selecționer al reprezentativei U18 a României
Publicat acum
3 anipe

Un fost jucător al Unirii Dej va fi, începând cu 1 iunie 2023, noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2005.
Este vorba despre Adrian Dulcea. Tehnicianul în vârstă de 44 de ani a fost antrenor secund al naționalei U20 a României sub comanda lui Daniel Pancu. De asemenea, în sezonul 2021/2022, acesta câștigat titlul Campionatul Național U19 cu Unirea Bascov.
Adrian Dulcea este un fost atacant cu 79 de apariții și 10 goluri la nivelul primei ligi. A evoluat de-a lungul carierei pentru FC Vâlcea, Gloria Bistrița, Unirea Dej, Olimpia Satu Mare, Gyor, CFR Cluj, Gaz Metan, Jiul Petroșani, FC Argeș și ALRO Slatina.
Citește și:

Colegiul Medicilor din România, după atacul asupra ambulanței din Dej: Toleranță ZERO față de violență!

Trei tineri REȚINUȚI în cazul ambulanței de la Dej atacate cu bâte, topoare și pietre – VIDEO

Care este starea ambulanțierului din Dej, rănit în urma atacului de la Recea Cristur. ”A ajuns la spital cu 5% câmp vizual”











