Latino Angels Dej, de cinci ori pe podium la Concursul Național ”Cupa Floris” Bistrița – FOTO

În perioada 27-28 mai 2023, clubul de dans sportiv Latino Angels Dej a participat la Concursul Național ”Cupa Floris”, la Bistrița.

Clubul de dans sportiv Latino Angels Dej a fost reprezentat de 7 dintre perechile sale, care au reușit sa urce de 5 ori pe podium și să se califice în 9 finale.

La categoria fete solo, Topan Nicol s-a clasat pe locul 9.

Categoria debutanti 4 -7 ani

Coste Filip – Chereches Anastasia, locul 4 la vals lent.

Categoria 10-11 ani, debutanți:

Veres Andrei – Ilies Dalia, locul 1, cha – cha; locul 7 vals lent

Topan Eduard – Pop Raisa locul 3, cha – cha; locul 5, vals lent

Ilies Diegis – Arba Denisa, locul 6, vals lent

Categoria 12-15 ani, debutanți:

Marian Caius – Tarța Gabriela locul 6 vals lent; locul 5 cha – cha

La categoria 12 -15 ani, Basic Standard, perechea Gabor Ștefan – Dan Melania a obținut al patrulea succes din tot atâtea concursuri în acest an, urcând și la Bistrita pe cea mai înaltă treapta a podiumului. Aceștia au obținut și la categoria 14 – 15 ani OPEN medaliile de aur.

Colegii lor (pereche mixta) Chiorean Sergiu (Galactic Dance Baia Mare) – Tamaș Andreea au urcat de asemenea pe podium obținând medaliile de bronz.