FOTBAL. CSS Sânmartin – FC Unirea Dej 4-1 – FOTO

CSS Sanmartin - Unirea Dej fotbal (1)

Clubul de fotbal Unirea Dej a întâlnit în această după-amiază, în deplasare, formația CSS Sânmartin. Dejenii au pierdut cu 4-1.

Meciul de la Sânmartin a contat pentru etapa a XV-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Gazdele au deschis scorul în minutul 5 prin Mintaș, pentru ca în minutul 10 să fie deja 2-0, reușita aparținându-i lui Chira. Până la pauză s-a făcut 3-0, după ce Grosu a marcat și el în minutul 39.

După reluare, fotbaliștii din Sânmartin au punctat din nou, G. Bogdan ducând scorul la 4-0. Dejenii au înscris golul de onoare în minutul 70, golul fiind marcat de Moldovan.

La finalul celor 90 de minute, tabela de marcaj indica CSS Sânmărtin – FC Unirea Dej 4-1. Pentru uniriști urmează meciul de pe teren propriu cu CSM Sighetu Marmaţiei, din 20 martie.

Vezi mai multe IMAGINI FOTO pe pagina de facebook Dej24.ro.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.