FOTBAL. FC Unirea Dej – FC Zalău 2-2. Uniriștii au revenit de la 0-2

FC Unirea Dej - CS Osorhei fotbal (18)

Echipa de fotbal Unirea Dej a remizat, scor 2-2, cu FC Zalău, în cadrul unui meci amical disputat azi în localitatea Cășeiu.

Zalăuanii au avut 2-0 (min. 60, respectiv ’68) și au fost la un pas să se impună în meciul amical cu FC Unirea Dej, însă Patca și Ionescu le-au stricat planurile acestora. Mai întâi, Patca a înscris în minutul 80, profitând de o îngrămădeală în careu, pentru ca mai apoi, cu 6 minute înainte de finalul jocului, Ionescu să marcheze și el, cu un șut de la 20 de metri, și să stabilească scorul final al întâlnirii, 2-2.

Vă reamintim, pe 30 ianuarie, FC Unirea Dej a cedat cu 3-0 în fața echipei ”U” Cluj, golurile ”șepcilor roșii” fiind marcate de Norbert Janos, Patrick Popescu şi Raul Beldean. Gazdele au ratat atunci și două lovituri de la punctul cu var (Ursu şi Calcan). Următorul meci amical disputat de Unirea a fost pierdut, 0-2, cu Ardealul Cluj. În acel meci, antrenorul Unirii Dej a trimis la joc mai mulți fotbaliști aflați în probe. Ultimul meci de pregătire, disputat pe 11 februarie în Cluj-Napoca, a fost câștigat de uniriști, 1-0, în compania Universității Cluj – Elite.

Așa cum Dej24.ro a anunțat în urmă cu câteva zile, următorii adversari ai Unirii vor fi LPS Satu Mare, CFR Cluj – juniori A, Ardealul Cluj și Unirea Jucu.