FOTBAL – FC Unirea Dej, învinsă la limită de Gaz Metan Mediaș II

Echipa de fotbal Unirea Dej a suferit o nouă înfrângere, scor 0-1, în deplasare, în compania formației Gaz Metan Mediaș II.

Meciul – care s-a disputat ieri după-amiază, cu începere de la ora 17, pe terenul din Mediaș – a contat pentru etapa a XXIII-a a seriei a V-a din Liga a III-a. În ciuda unui joc destul de bun, elevii lui Mircea Bolba au înregistrat o nouă înfrângere în acest sezon. Edinho Junior a marcat singurul gol al partidei, cu două minute înainte de finalul primei reprize, și a adus victoria Gazului.

În celelalte meciuri ale zilei de ieri s-au înregistrat următoarele rezultate:

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-3
Andrei Făgărăşanu (10), Marian Codrea (60) / Daniel Lupşan (15 – pen., 39), Alexandru Costea (90+1)
Sănătatea Cluj – Viitorul Ghimbav 3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.