FOTBAL – Încă o victorie pentru FC Unirea Dej: 3-1 cu Atletic Olimpia Gherla

Echipa de fotbal Unirea Dej a disputat un nou meci amical pe teren propriu, de data aceasta în compania formației Atletic Olimpia Gherla.

După ce în urmă cu câteva zile FC Unirea Dej a învins cu scorul de 8-2 Vulturul Mintiu Gherlii (Liga a IV-a), într-un meci disputat pe Stadionul Municipal Dej, în această după-amiază, elevii antrenați de Alpar Meszaros au avut parte de un nou meci de verificare, tot pe teren propriu.

Adversar a fost Atletic Olimpia Gherla. La capătul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj de pe Stadionul Municipal Dej a indicat 3-1 pentru gazde, după ce la pauză a fost 2-1. Toate golurile uniriștilor au fost reușite de juniorul Cornel Graur, în timp ce pentru gherleni a punctat Sâmboan, cu câteva minute înainte de a se intra la vestiare.

La sfârşitul săptămânii, FC Unirea Dej mai susţine un joc amical ”acasă” cu Performanţa Ighiu (Liga a III-a).