Trei victorii din trei pentru FC Unirea Dej, după 3-2 cu Performanța Ighiu

Echipa de fotbal Unirea Dej a învins cu scorul de 3-2 formația Performanța Ighiu într-un meci amical disputat azi.

Elevii antrenați de Alpar Meszaros au condus cu 2-0, dublă Sakou, dar oaspeții au reușit să reducă din diferență prin Potopea, în minutul 20. Ferhaoui a făcut 3-1 de la punctul cu var și a stabilit scorul la pauză (3-1). După reluarea meciului de pe Stadionul Municipal Dej, Oara a înscris pentru Ighiu, în minutul 55.

Amicalul de la Dej s-a încheiat cu scorul de 3-2 pentru Unirea, astfel că dejenii înregistrează trei victorii din trei în meciurile de verificare din această vară. Vă reamintim, zilele trecute, FC Unirea Dej a învins cu 8-2 Vulturul Mintiu Gherlii și cu 3-1 pe Atletic Olimpia Gherla, ambele întâlniri fiind disputate pe stadionul din Dej.