Sport
Fotbalistul dejean Cătălin Itu a marcat primul său gol în Liga 1
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/07/0F09DE7A-641A-4494-B20A-9150FAC7C2C3-1024x682.jpeg)
Mijlocașul dejean Cătălin Itu a înscris primul său gol în Liga 1 în partida Academia Clinceni – CFR Cluj din a doua etapă a noului sezon.
În minutul 47, Păun a executat de pe stânga un corner, balonul a ajuns la Andrei Mureşan și acesta a recentrat în faţa porții, de unde Cătălin Itu a înscris, cu dreptul, primul său gol în Liga 1. Surprinzător, Dan Petrescu l-a înlocuit la pauză cu Luis Aurelio.
Academia Clinceni – CFR Cluj s-a încheiat 1-4.
Academica Clinceni: Calancea – Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu – Şut, Chatziterzoglou – Barbu, I. Popescu, Nsiah – Buziuc. Rezerve: Vâlceanu, Matei, Olariu, Paţurcă, P. Pîrvulescu, Vojtus, Dias.
CFR Cluj: Arlauskis – Peteleu, A. Mureşan, Burcă, Cestor – Itu, Sylla, Djokovic – Costache, Rondon, Păun. Rezerve: Vâtcă, Susic, Hoban, Luis Aurelio, Pereira, Petrila, Omrani.