Administraţie
Gara CFR Dej Călători se modernizează! S-a lansat licitația pentru studiul de fezabilitate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/05/Gara-CFR-Dej-Calatori-1024x501.jpg)
Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA a lansat în urmă cu câteva zile o licitaţie pentru studiul de fezabilitate necesar modernizării a opt gări de pe raza Sucursalei Regionale CF Cluj.
Licitaţia lansată de către CFR SA este împărţită în opt loturi, aferente celor opt staţii care urmează să fie modernizate: Satu Mare, Baia Mare, Jibou, Beclean pe Someş, Dej, Salonta, Valea lui Mihai și Carei, potrivit ECONOMICA.
Valoarea totală estimată a contractelor este de 3,12 milioane de lei, fără TVA, iar durata lor este de patru luni.
Termenul limită de depunere a ofertelor este 27 iunie 2019.
Cele opt gări sunt primele dintr-un lot de 47 de gări selectate pentru a fi modernizate.